Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Bang Gang (une histoire d'amour moderne)

Aktualizacja: 2016-06-10 16:13:41Film Bang Gang (2015) Grupa młodych ludzi zaczyna grać w kontrowersyjną grę Bang Gang. Na imprezach dozwolone jest wszystko, puszczają wszelkie zahamowania.

Ocena: 7.9/10 (1240)
Premiera: PL (2015-08-26)
Długość: 01:38:00
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja
Reżyseria: Eva Husson
Scenariusz: Eva Husson
Muzyka: Morgan Kibby
Zdjęcia: Mattias Troelstrup

Obsada: Finnegan Oldfield - Alex, Marilyn Lima - George, Lorenzo Lefèbvre - Gabriel, Daisy Broom - Laetitia, Fred Hotier - Nikita, Manuel Husson - Ojciec Gabriela, Olivia Lancelot - Matka Gabriela

„Bang gang” to francuski dramat w reżyserii Evy Husson. Film skupia się wokół pewnej grupy licealistów. Otóż George i Laetitia, przyjaciółki, które uwielbiają się nawzajem, zaczynają coraz więcej czasu spędzać na imprezach u przystojnego Alexa. Młodzi ludzie oddają się beztroskiej zabawie, piją, palą, przeżywają swoje jedne z pierwszych seksualnych doświadczeń. Pewnego razu George wymyśla kontrowersyjną grę Bang Gang. Początkowo wszystkim gra się podoba, w gronie znajomych wolno wszystko, puszczają wszelkie zahamowania. Imprezy stają się jeszcze bardziej ostre, seks, alkohol, narkotyki- wszystko na wyciągnięcie ręki. Jednak z czasem gra przestaje być bezpieczna, powoli zaczyna wymykać się spod kontroli. Na domiar złego okazuje się, że chłopak, w którym zakochała się pomysłodawczyni całej gry zdradza ją z najlepszą przyjaciółką.

Bang Gang (zwiastun):
Recenzja Filmu Bang Gang:„Bang Gang”, czyli jak zabawa przestaje być zabawnaW dzisiejszych czasach trudno o tematy tabu. Kino stało się miejscem wyrażania opinii, miejscem na wolność i brak ograniczeń. Czasem jest nawet wysypiskiem dewiacji, zboczeń i psychicznych zawirowań. W kinie wolno wszystko, panuje wszechogarniająca wolność. Przez taką sytuację trudno jest zaszokować widza, spowodować, że brakuje mu słów. Z roku na rok na ekranach pojawiają się kolejne produkcje, które pozwalają sobie na coraz więcej w tematyce seksu, erotyki. Wystarczy tu wspomnieć choćby „Nimfomankę” von Triera czy „Intymność”. „Bang Gang” to kolejny mocno kontrowersyjny film. Szokuje już sam opis, trailer czy nawet plakat. Oczywiście zaznaczanie erotycznej tematyki budzi ciekawość, a także przyciąga widzów. Tak tez dzieje się wokół „Bang Gang”.

Dziewictwo produkcji


Reżyserką produkcji jest debiutująca Eva Husson. Poprzeczka jak na debiut została postawiona bardzo wysoko. Tego typem produkcji łatwo można narazić się na krytykę, zostać naznaczonym etykietką. Husson zaryzykowała i wyszła z tej batalii obronną ręką. Jej reżyserski debiut to nie tylko film o seksie. Spłycone opisy produkcji sugerują tematykę bardzo niskich lotów. Otóż mamy grupę francuskich nastolatków, znudzonych codziennym życiem i popularnymi rozrywkami. Młodzi ludzie postanawiają zaszaleć i wymyślają grę - „Bang Gang”. Zabawa zakłada odłożenie na bok wszelkich dylematów moralnych, zahamowań. Nastolatkowie podczas imprez piją, zażywają narkotyki i uprawiają seks bez zobowiązań. Reżyserka stoi z boku, nie poucza, nie moralizuje. Stara się prowadzić wątek spokojnie, daje dozę zaufania dla bohaterów, pozwala im błądzić, staczać się, upadać. Perspektywa zdrowego dystansu jest tutaj niewątpliwym plusem filmu.

Orgia ciała


Ciało w „Bang Gang” staje się dla bohaterów najważniejsze. Doznania zmysłowe, upojenie alkoholowe, cudowne samopoczucie i stany ekstatyczne dla młodych ludzi są rodzajem nałogu. Kolejne kroki pogłębiają stan upojenia rozkoszą cielesną. Wszystko to zostało oprawione odpowiednio w ramy czasowe. Współczesność, elektromasowość, czasy drugiego życia na Instagramie czy Facebooku zostały oddane z właściwym nasyceniem. Nawet barwy filmu przypominają modne pastelowe barwy zdjęć opatrzonych na Instagramie hasztagami #wolnosc #zabawa #mlodosc i #seks.

Bez zabezpieczenia


Produkcja Husson oparta jest na wydarzeniach, jakie miały miejsce pod koniec lat 90. w hrabstwie Rockdale. Około 200 uczniów zachorowało tam na syfilis. Mimo bardzo młodego wieku uczniowie mieli za sobą już po nawet kilkadziesiąt kontaktów seksualnych z przygodnymi partnerami za sobą. Husson tym samym dotyka bardzo ważnego problemu - zmian w obyczajowości, nowych wzorców zachowań wśród młodych ludzi. Nie szuka gotowych rozwiązań, tylko sygnalizuje problem i próbuje znaleźć przyczyny danego stanu rzeczy. Jednym z wniosków jest na pewno rozluźnienie więzi rodzinnych na rzecz więzi przyjacielskich, kumpelskich. Brak bliskości w domu rodzinnym może doprowadzić do zatracania się w przyjemnościach, nadużywania alkoholu i przygodnym seksie. „Bang Gang” nie jest filmem idealnym, jednak sposób podejścia do tematu, odwaga i innowacyjne podejście do tematu z pewnością rekompensują zarysowania i niedoskonałości.


Bang Gang - Zdjęcie 1 Bang Gang - Zdjęcie 2 Bang Gang - Zdjęcie 3 Bang Gang - Zdjęcie 4 Bang Gang - Zdjęcie 5 Bang Gang - Zdjęcie 6 Bang Gang - Zdjęcie 7 Bang Gang - Zdjęcie 8 Bang Gang - Zdjęcie 9 Bang Gang - Zdjęcie 10