Filmy - FilmLine.pl

Filmy:
Aktualizacja: 2016-06-10 16:09:46Film Kung Fu Panda 3 (2016) Kung Fu Panda 3 to film animowany produkcji amerykańsko - chińskiej. Stanowi kontynuację części poprzednich (pierwszej i drugiej). Bohater Po kontynuuje swoją podróż i musi stawić czoła zagrożeniom.

Ocena: 6.5/10 (1379)
Premiera: PL (2016-01-28)
Długość: 01:35:00
Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy
Produkcja: Chiny, USA
Reżyseria: Jennifer Yuh, Alessandro Carloni
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Muzyka: Hans Zimmer

Obsada: Jack Black - Po (głos), Bryan Cranston - Li (głos) , Dustin Hoffman - Shifu (głos) , Angelina Jolie - Tygrysica (głos), J.K. Simmons - Kai (głos), Jackie Chan - Małpa (głos), Seth Rogen - Modliszka (głos), Lucy Liu - Żmija (głos)

„Kung Pu Panda 3” to kontynuacja poprzednich części animowanej bajki dla najmłodszych widzów. Wyszedł w roku 2016 ze studia DreamWorks Pictures, a wyprodukowała go wytwórnia DreamWorks Animation i 20th Century Fox. Obraz został zrealizowany w technologii 3 D. Bohater bajki Po zamierza kontynuować swoją legendarną wędrówkę. Oczywiście zdaje sobie sprawę z faktu, iż będzie musiał stawić czoła wielu niebezpieczeństwom. Bohater brał udział w ratowaniu świata już wiele razy, jednak teraz czeka go największe wyzwanie. W bajce dużą rolę będą odgrywać relacje rodzinne pomiędzy wesołymi postaciami, a także na plan pierwszy zostaną wysunięte ich dylematy. Po będzie musiał pogodzić się ze swoimi uczuciami. Odwiedzi swoje miejsce urodzenia i biologicznego rodzica, jednak szybko dojdzie do wniosku, że czegoś mu brak. Na swojej drodze Po spotka także swoją przyszłą żonę i złego ducha o imieniu Kai.

Kung Fu Panda 3 (zwiastun):
Recenzja Filmu Kung Fu Panda 3:„Kung Fu Panda 3”- tak pomiędzy słońcem a lodemSople zimowe


Wytwórnia DreamWorks Animation i 20th Century Fox wypuszczają na świat amerykańsko-chiński animowany film - doskonały kąsek dla najmłodszych widzów, a w szczególności dla tej drużyny, która od dawna kibicuje bohaterom kultowej Pandy. „Kung Fu Panda 3” jest bowiem kontynuacją części poprzednich, dlatego mali widzowie znów będą mogli utopić swoje oczy w bajce. Film zrealizowano w technologii 3 D, co oczywiście stanowi duży plus. Przyznam osobiście iż „Kung Fu Panda” nie jest serią, którą darzę jakimś wielkim uwielbieniem. Już dawno, dawno temu moje serce skradł kolorowy Dzwoneczek i cała Kraina z magicznym pyłkiem w tle. Pandę zawsze jakoś tak wrzucałam pomiędzy Dzwoneczki, które uwielbiam, a Krainę Lodu, która mnie mrozi i totalnie nie przedostała się soplami miłości w moje serce. Z „zimowych bajek” pamiętam starą jak świat „Królową Śniegu” - i to dopiero było kino - na stówę.
W związku z powyższym do trzeciej części Pandy podchodziłam z dużym dystansem i nie byłam nastawiona na wachlarz niesamowitych zaskoczeń. A jednak - niespodzianka przybyła razem z kinowym biletem i główny bohater w jakiś niespodziewany sposób zaskoczył mnie tym razem całkiem pozytywnie. Bałam się, że bajka będzie bezpłciowa i pozbawiona jakichkolwiek uczuć. Tym razem jednak stało się inaczej. Wiadomo, film nie jest z serii tych, które zasługują w moich oczach (i palcach) na dychę, ale z czystym sumieniem mogę wymierzyć w „Kung Fu Pandę 3” notę pomiędzy 6 a 7. Czyli sześć i pół.

Ścieżka wahania


Już sam początek bajki jest nietypowy, ponieważ akcja rozpoczyna się w innym świecie. Są to zaświaty, w których Mistrz Oogway zostaje nawiedzony przez ducha. Główny bohater Po jest leniwym, trochę ślamazarnym (a może nawet i bardzo), dziecinnym i niezdarnym zwierzakiem, jednakże do tych wszystkich słabości należy koniecznie dorzucić cechy in plus. Po jest także zabawny i uroczy - tego nie można mu odmówić. Twórcy filmu nie zamierzali zmieniać bohatera, ponieważ to są właśnie cechy, jakimi wyróżnia się czarno-biały misiek. Kto oglądał poprzednie części, ten wie, iż Po został już wojownikiem, jednakże teraz stoi przed Po prawdziwe wyzwanie. Jego zadaniem jest awans i osiągnięcie tytułu mistrza. Propozycja wydaje się taka kusząca i niesamowita, jednak bohater ma w sobie coś, co trudno mu pokonać, a mianowicie chodzi tu o lenistwo. Bo przecież trzeba ćwiczyć, mierzyć się ze swoimi słabościami, trenować, a bohaterowi się zwyczajnie nie chce, dlatego przechodzi przez ścieżkę wahania i zastanawia się, co tak naprawdę jest dla niego ważne. W tym samym czasie do wioski przybywa biologiczny ojciec Pandy i raduje się z faktu, iż odnalazł swojego syna.

Stopnie przesłania


„Jeśli chcesz robić tylko to, co potrafisz, nigdy nie staniesz się kimś więcej, niż jesteś w chwili obecnej.”
Powyższe słowa do Po kieruje mistrz kung fu Shifi. Sugeruje przez to, że nie można stać w miejscu, tylko trzeba cały czas wpinać się w górę i osiągać kolejne stopnie. Stanie w miejscu może wprowadzić nas w marazm. Przesłanie z tego płynie takie, że warto postawić na aktywność fizyczną/twórczą, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć o prawdziwym spełnieniu.
W „Kung Fu Panda 3” sporo jest jednak wpadek językowych. Polska wersja korzysta ze słów, które coraz częściej wypierane są codziennego języka np.: zdychać, zdechł. Dialogi momentami przypominają groch z kapustą i zdecydowanie wymagają korekty. Humor także pozostawia wiele do życzenia. Na plus zasługuje Po i muzyka. Hans Zimmer jak zwykle spisał (wymuzycznił) się na medal.


Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 1 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 2 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 3 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 4 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 5 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 6 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 7 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 8 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 9 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 10 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 11 Kung Fu Panda 3 - Zdjęcie 12