Filmy - FilmLine.pl

Filmy:

Pixels

Aktualizacja: 2016-06-14 11:34:43Film Piksele (2015) Sam Brenner i inni specjaliści od gier video tworzą zespół, który ma ochronić ludzkość przed ożywionymi postaciami z gier atakującymi Ziemię.

Ocena: 6.4/10 (1201)
Premiera: PL (2015-07-16)
Długość: 01:46:00
Gatunek: Komedia, Akcja, Sci-Fi
Produkcja: USA
Reżyseria: Chris Columbus
Scenariusz: Timothy Dowling, Tim Herlihy
Muzyka: Henry Jackman
Zdjęcia: Amir Mokri

Obsada: Adam Sandler- Sam Brenner , Kevin James - Prezydent Will Cooper, Michelle Monaghan - Płk. Violet Van Patten, Peter Dinklage- Eddie Plant, Josh Gad - Ludlow Lamonsoff, Brian Cox - Admirał Porter, Ashley Benson - Lady Lisa, Jane Krakowski - Pierwsza dama, Sean Bean, Matthew Lintz - Aktor, James Preston Rogers - Seal, Michael Boisvert - Agent Secret Service

„Piksele” to amerykańska komedia science fiction w reżyserii Chrisa Columbusa. Cała historia zaczyna się w 1982 roku, kiedy to NASA wysyła w kosmos kapsułę czasu. Ma to na celu znalezienie cywilizacji pozaziemskich i przekazanie im pokojowych intencji. W kapsule znalazły się przedmioty pokazujące kulturę ludzką, między innymi gry video. Wiadomość jednak została źle odebrana i kosmici zaatakowali Ziemię ożywioną grą komputerową. Postacie z gier komputerowych z lat 80. stają przeciw mieszkańcom Ziemi. Aby uratować świat prezydent USA tworzy zespół złożony ze specjalistów od gier komputerowych sprzed lat. Teraz losy ludzkości leżą w rękach maniaków gier video, nieco może zdziwaczałych. W walce przeciw postaciom znanym z gier, takimi jak Pac+Man, goryl Donkey Kong, przewodzić będzie Sam Brenner (Adam Sandler).

Piksele (zwiastun):
Recenzja Filmu Piksele:Witamy w przeszłości


Chris Columbus odpowiedzialny za stworzenie nieśmiertelnego już kitu świątecznego „Kevin sam w domu” tym razem zmierzył się z legendarnymi grami video w całkiem nowej odsłonie. „Piksele”, jak sam tytuł wskazuje, zabierają widza do świata pełnego pikseli, latających stworów, ale i przepełnionego sentymentem do czasu przeszłego. Wielu z widzów na pewno odnajdzie w filmie ułamki swojego dzieciństwa czy wczesnych lat młodości, a to przecież jest najcenniejsze, dlatego wehikuł czasu.

Kosmiczna paczka


Chyba każde dziecko zna zabawę w chowanie tak zwanych pudełek sentymentalnych, pakowanie do środka rzeczy sentymentalnych, kamyków, ważnych gazet czy zapachu kwiatów. Takie pudełka „wysyła” Tak też postępuje w 1982 roku NASA, która wysyła w kosmos paczkę, która ma być symbolem zdobyczy ludzkiej cywilizacji. Niestety paczka ta zostaje inaczej odebrana przez pozaziemskich mieszkańców, nie widzą w niej pokojowych zamiarów, wręcz przeciwnie odczytują jako wypowiedzenie wojny. Po wielu latach od wysłania paczki Ziemia zostaje zaatakowana przez zmutowane i wzorowane na postaciach z najlepszych kreskówek postacie. Tak zaczyna się prawdziwa, pikselowa jazda.

Piksel do piksela


Pikselowe postaci z kultowych gier i kreskówek nie przypominają niczym tych znanych nam ze szklanych ekranów postaci. Przez ekran przetaczają się postaci takie jak Smurfy, Pac-Man czy Donkey Kong. Nie są one pociesznymi stworkami sterowanymi przez człowieka, ale zagrażającymi ludzkości potworami. Jednak w całej jej kolorowej i świecącej pikselowej otoczce jawi się pewne niebezpieczeństwo. Nikt z widzów nie traktuje zagrożenia poważnie. Grupa walczących z najeźdźcą byłych zapaleńców komputerowych, byłych mistrzów gier także nie jest traktowana poważnie. Żaden z nich nie osiągnął niczego poważnego w życiu, ich oczekiwanie i priorytety rozmyły się gdzieś tam w mgle zapomnienia, rozmazały jak obraz. Jednak na tym polega cała stylistyka tego filmu, cały reżyserski zamysł. „Piksele” mają być po prostu dobrą rozrywką dla szerokiego grona odbiorców.

Sandler Pac - Man komedii


Gwiazdą filmu oczywiście miał stać się Adam Sandler. Samo jego pojawienie się na ekranie budzi uśmiech, niczym Pac - Man wkracza na scenę, czaruje uśmiechem i wrodzoną charyzmą. Film mimo bardzo przewidywalnej fabuły, mimo przetartych ścieżek, schematów zyskuje na polu poczucia humoru. Żarty z reguły są błyskotliwe, widzowie mają tutaj niezły ubaw, razem z bohaterami wnikają w ten kolorowy, a jednocześnie groźny świat. Poza tym efekty wizualne są tutaj naprawdę dobre, a wszystko to zostało okraszone niesamowitymi hitami z lat 80. Kolorowo, radośnie, muzycznie i wesoło tak właśnie biegną sobie „Piksele”. Podczas seansu mogą się zdarzyć także momenty uśmiechniętej refleksji. Kolorowi, ożywieni przez kosmitów bohaterowie to część młodości czy dzieciństwa niektórych widzów. Nostalgia, dusza wędrująca po korytarzach produkcji sprawia, że film mógłby być hołdem dla gier komputerowych tamtego czasu, może jeszcze pełnych pikseli, ale szczerych i na swój sposób zachwycających.


Piksele - Zdjęcie 1 Piksele - Zdjęcie 2 Piksele - Zdjęcie 3 Piksele - Zdjęcie 4 Piksele - Zdjęcie 5 Piksele - Zdjęcie 6 Piksele - Zdjęcie 7 Piksele - Zdjęcie 8 Piksele - Zdjęcie 9 Piksele - Zdjęcie 10 Piksele - Zdjęcie 11 Piksele - Zdjęcie 12 Piksele - Zdjęcie 13 Piksele - Zdjęcie 14